تبلیغات
باشگاه راگبی ملوان سپید بندر انزلی - توضیح كامل در مورد راگبی
باشگاه راگبی ملوان سپید بندر انزلی
راگبی فوتبال آمریکایی نیست بلكه تنها دارای وجه تشابهاتی با آن میباشد این ورزش منشا انگلیسی دارد و دومین ورزش پُر طرفدار دنیاست
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بندرانزلی مهد راگبی ایران از ابتدا تا اكنون
اولین شهری كه در دوران گذشته به طور حرفه ای تشكیل تیم داد

مدیر وبلاگ : باشگاه ملوان سپید بندرانزلی
نظرسنجی
كشور مورد علاقه شما در ملیت راگبی كدام است؟
توضیحی در مورد راگبی
مسابقات راگبی در دو نیمه ۴۰ دقیقه‌ای برگزار می‌شود. بین دو نیمه زمان استراحت ۱۰ دقیقه‌ای وجود دارد. مسابقات رده‌های سنی زیر ۱۹ سال و پائین تر در ۷۰ دقیقه برگزار می‌شود. هر مسابقه یک داور و دو کمک داور دارد و استفاده از دوربین‌های تلویزیونی برای کمک به داور هم رایج است.مسابقات اصلی آن با 15 نفر و در 80 دقیقه میباشد.


هدف مسابقه کسب امتیاز است. کسب امتیاز به روشهای زیر انجام می‌شود:

   1. ترای (Try): بر زمین گذاشتن توپ در محوطه دروازه حریف یک ترای محسوب شده و ۵ امتیاز دارد.
   2. گل: گذراندن توپ با ضربه پا از بین دو تیرک عمودی و بالای تیرک افقی دروازه حریف که به سه روش انجام می‌پذیرد.
         1. در جریان بازی (Dropped Goal) در این حالت توپ باید قبل از شوت زمین را لمس کرده باشد. ۳ امتیاز دارد.
         2. پنالتی (Penalty) : یک ضربه ایستگاهی که در صورت خطای بازیکنان تیم حریف زده می‌شود. ۳ امتیاز دارد.
         3. جایزه (Conversion) : بعد از به ثمر رساندن ترای یک ضربه ایستگاهی به تیم جایزه داده می‌شود. گل کردن این توپ ۲ امتیاز دارد.
زمین مسابقه بایستی حداکثر ۱۰۰ متر طول و ۷۰ متر عرض داشته باشد. محوطه گل یعنی زمین آن سوی خط عرضی هم حداقل ۱۰ و حداکثر ۲۲ متر باید ادامه پیدا کند.


تیرهای دروازه در مرکز محوطه گل حریف قرار می گیرند و ۵٫۶ متر از هم فاصله و تیرک افقی در ارتفاع ۳ متری آنها قرار می گیرد. ارتفاع تیرک‌های عمودی بایستی بیش از ۴٫۳ متر باشد. و به این ترتیب دروازه شکل H پیدا می کند.

در طول مسابقه هر تیم صاحب توپ سعی دارد توپ را به محوطه گل حریف برساند. برای این کار پاس دادن توپ با دست به سمت جلو ممکن نیست. توپ را فقط می‌توان به طرفین یا عقب پرتاب کرد.

پاس دادن توپ با دست نبایستی به سمت جلو انجام شود. شوت کردن توپ با پا به سمت جلو ممکن است اما پس از آن امکان پاس توپ وجود ندارد. ممنوعیت پاس به جلو موجب می‌شود که همه بازیکنان هم تیمی که از بازیکن صاحب توپ به دروازه حریف نزدیکتر هستند، در موقعیت آفساید قرار داشته و در صورت دخالت در جریان بازی خطاکار باشند.

بازیکنان تیم حریف برای تکل بازیکن صاحب توپ یعنی گرفتن و انداختن او به روی زمین تلاش می کنند. در این وضعیت بازیکن صاحب توپ نمی‌تواند توپ را نگه دارد و باید آن را پاس داده یا آزاد کند.


توپ استاندارد راگبی ۱۵ نفره این شرایط را داراست


    * طول: ۲۸ سانتیمتر
    * محیط (در طولانی‌ترین قسمت): ۵۶ سانتیمتر
    * محیط (در عریض‌ترین قسمت): ۲۸ تا ۳۰ سانتیمتر
    * وزن: ۴۱۰ تا ۴۶۰ گرم
    * فشار هوا (پوند در اینچ مربع): ۹٫۵ تاتوضیحی در مورد راگبی هفت نفره seven

مهمترین مهارت‌ها در این رشته داشتن سرعت، تکنیک و آمادگی جسمانی بالاست، بازیکنان این رشته معمولاً فقط از بین مدافعان در رشته اصلی راگبی انتخاب می‌شوند. بازیکنان این رشته به خلاقیت بالا و توان بی‌هوازی زیادی نیاز دارند چراکه این رشته به جای ۸۰ دقیقه تنها در ۱۴ یا ۲۰ دقیقه انجام می‌شود.

خلاصه‌ای از تفاوت‌های مقررات این دو رشته که بیشتر برای بالا بردن سرعت بازی و نیز جبران تعداد کم بازیکنان وضع شده‌اند، در پی می‌آید:


    * ۵ ذخیره و ۳ تعویض (به‌جای ۷ ذخیره و ۷ تعویض).
    * هر نیمه ۷ دقیقه و در بازی‌های فینال ۱۰ دقیقه است (به‌جای ۴۰ دقیقه).
    * یک یا دو دقیقه وقت استراحت بین دو نیمه است (به‌جای ۱۰ دقیقه).
    * مساوی وجود ندارد و بازی در وقت‌های اضافه ۵ دقیقه‌ای ادامه می‌یابد و برنده با امتیاز طلایی (مرگ ناگهانی) مشخص می‌شود.
    * جایزه (به انگلیسی: Conversion) باید بر روی هوا شوت زده شود كه البته باید قبل از شوت یك ضربه به زمین نیز بخورد (به‌جای حق انتخاب شوت از روی زمین).
    * جایزه‌ها باید حداکثر تا ۴۰ ثانیه پس از ثبت ترای شوت زده شوند (به‌جای ۶۰ ثانیه).
    * اسکرام‌ها با ۳ نفر تشکیل می‌شوند (به‌جای ۸ نفر).
    * تیمی که امتیاز به دست آورده بازی را شروع می‌کند (به‌جای تیم مقابل).
    * کارت زرد باعث اخراج دو دقیقه‌ای بازیکن می‌شود (به‌جای ۱۰ دقیقه).
    * کنار خط-گل‌ها داورانی وجود دارند، به این ترتیب نیاز نیست تا داور برای تشخیص امتیاز موقعیت خود را تغییر دهد.


مقررات و قوانین بازی راگبی:

راك چیست؟ و چه زمانی شكل میگیرد؟

در بازی راگبی بازیكنان برای آنكه زمین بیشتری از حریف بگیرند،یعنی اینكه به منطقه گلشان نزدیك شوند با بازیكنان حریف درگیر شده و تا جایی كه بتوانند آنان را به عقب حل میدهند تا آن لحظه ای كه متوجه شوند كه دیگر نمیتوانند بیشتر از آن حریف را به عقب برانند خود را به زمین انداخته و در همان حالت توپ را به سمت زمین خودی با دستان كاملا كشیده میكارنند تا آنجایی هم كه میتوانند توپ را بیرون میكارند تا بازیكنان خودی با برداشتان آن با مشكل مواجه نشوند.
زمانی هم كه از بازیكن حریف تكل بخورند راك تشكیل میشود و همین مراحل انجام میپذیرد.لازم به ذكر نیز میباشد كه در زمان راك بازیكنان خودی برای نیامئن بازیكنان حریف از روی بازیكن بر راك افتاده عبور میكنند و اگر بازیكنی قصد این را داشته باشد تا به این سمت بیاید را پاك كرده و با خود ببرند كه به این حركت كلیر گفته میشود


مول چیست؟


در جریان بازی یكی از بازیكنان كه توپ را دارا میباشد با پشت به بازیكن حریف میكوبد و به سمت زمین خودی بر میگردد و در آن لحظه چند نفر از بازیكنان خودی سر میرسند تا بازیكن خود را به جلو حل دهند و زمین تیم حریف را تسخیر نمایند و بازیكنی كه به پشت میباشد توپ را رو به زمین خودی میگیرد تا انجایی كه دیگر حركت مول با مشكل مواجه شود توپ را در اختیار بازیكنانش قرار بدهد كه به این حركت مول گفته میشود.شایان ذكر است كه بازیكنان حریف فقط میتوانند مول تیم مقابلشان را با قدرت كنترل نمایند و نمیتوانند آن را خراب كرده و به بازیكن حریف دست بزنند زیرا این حركت خطا میباشد.

لاین اوت
در مواقعی كه توپ به اوت برود لاین اوت باید تشكیل شود كه به این صورت آن را شرح میدهیم:
در كنار خط اوت زمین خط چینهایی دیده میشود كه در فاصله 5متری از خط اوت به سمت داخل زمین در طول كشیده شده است،اوت را بازیكن شماره2 میبایست پرتاب نماید پس بر روی خط اوت قرار میگیرد.
در این هنگام بازیكنان هر دو تیم از روی خط 5متر به آن طرف صف آرایی میكنند و وسط آنان چیزی شبیه تونل ایجاد میشود كه بازیكن اوت انداز باید توپ را در میان این تونل پرتاب نماید و بازیكنان به صف ایستاده پس از پرتاب توپ باید بازیكنان جامپر را به هوا بلند كنند تا توپ را در هوا صاحب شده یا با خود به زمین بیاورند یا در هوا توپ را پاس بدهند.
در این هنگام تك تك بازیكنان وظایفی دارند،در لاین اوت دو بازیكن از هر تیم میتواند بلند شود تا تشخیص پاس برای تیم حریف سخت شود،یك بازیكن از جلوی صف و یك بازیكن از انتهای صف جامپرهای تیم هستند كه البته تیمی كه صاحب لاین اوت شده است این كار را انجام میدهد و تیم حریف فقط خط جلوی خود را بلند میكند.


تیم در لاین اوت باید یك رمزی داشته باشد تا توپ را پاس بدهد و این رمز از قبل توسط هوكر كه همان شماره2 است و بازیكن اوت انداز میباشد باید با بازیكنان لاین هماهنگ شود برای مثال وی رمز گذاری میكند كه:زمان اعلام قرمز خط یك را بلند كنید و در زمان اعلام آبی خط دو را به هوا بلند كنید.
البته رمزها باید فراتر از این دو جمله باشند و چندین رمز با بازیكنان كار شود زیرا دست برای بازیكنان مقابل در این شرایط رو میشود.


اسكراماسكرام در مواقعی شكل میگیرد كه خطایی در بازی رخ دهد كه به شرح زیر میباشد:
در اسكرام بازیكنان فوروارد كه حتما باید از شماره 1 تا 8 باشند صف آرایی كنند،8بازیكن از هر دو تیم در محلی كه خطا رخ داده است قرار میگیرند و به هم زنجیر میشوند بازیكنان 1تا 3 در خط جلو 4 و 5 در پشت به طوری قرار میگیرند كه سرشان مابین پاهای بازیكنان وسط و دو طرف قرار بگیرد و بازیكنان 6 و 7 دقیقا پشت سر بازیكنان دو گوشه صف جلو می ایستند و كتفشان را به بازیكنان روبرویشان میكوبند و طوری حالت میگیرند كه نیمی از كتفشان باید بیه سمت بیرون باشد(بازیكن سمت چپ باید با كتف راست بكوبد تا كتف چپ و دست چپش آزاد باشد و بازیكن سمت راست نیز با كتف چپ میكوبد تا كتف راست و دست راستش ازاد باشد)و در نهایت بازیكن شماره 8 مابین بازیكنان 4 و 5 قرار میگیرد.زمانی كه آرایش اسكرام گرفته شد با فرمان داور (كراچ اندهولد)بازیكنان به پایین میایند (تاچ) بازیكنان جلویی در دو گوشه 1 و 3 با دست به بازویه نفرات روبرویی و هم پستشان با كف دست یك ضربه را باید وارد كنند و در نهایت با فرمان (اینگیج) بازیكنان دو تیم محكم به میكوبند،در این حین بازیكن شماره 9 تیم كه خطا به سود آنان است توپ را به میان این درگیری میفرستد.بازیكنان وسطی خط جلو وظیفه دارند كه توپ را با پا به سمت عقب این گروه ارسال كنند هر تیمی كه موفق به تصاحب توپ شد در آن لحظه دیگر به فكر گرفتن زمین و حل دادن گروه اسكرام حریف به عقب تا جایی كه توان دارند میباشند.زمانی كه توپ به عقب رفت و اسكرام در حال پیشروی بود در این لحظه وظیفه شماره 8 میباشد كه در انتهای صف توپ را با پا هدایت كند و به سمت جلو ببرد.بازیكن شماره 9 نیز پشت سر اسكرام قدم بر میدارد و زمانی كه تشخیص داد توپ باید به جریان برگردد توپ را برداشته و پاس میدهد و بازی از سر گرفته میشود و بازیكنان اسكرام نیز از هم باز میشوند و به بازی ادامه میدهند.


خطاهای رایج در بازی چیست؟

ناكون:به خطایی گفته میشود كه در زمان پاسكاری اتفاق می افتد،زمانی كه فردی میخواهد پاس را دریافت كند و نتواند آنرا بگیرد و توپ به زمین بیوفتد و آن را دوباره خودش بردارد این خطاستفاگر از دستش بیوفتد و پشت سرش بر زمین بیاید بازیكن هم تیمی میتواند آنرا بردارد و اگر خودش بردارد باز خطاست،اگر از دستش بیوفتد و روبرویش به زمین بیاید نه او و نه بازیكن هم تیمی اش میتواند توپ را بردارد.

فوروارد پاس:به خطا و پاسی گفته میشود كه به سمت جلو باشد،در راگبی نمیتوان به بازیكنی كه از بازیكن صاحب توپ جلوتر باشد پاس داد.پاس باید در موازات و یا رو به عقب باشد.

خطای راك:به خطایی گفته میشود كه در زمان راك رخ دهد:
در هنگام راك بازیكنی كه به در زمین دراز كشیده است یك خط آفساید فرضی را در عرض زمین ساخته است و اگر بازیكن حریف از جایی به غیر از روی همان بازیكن بر زمین دراز كشیده بخواهد به زمین حریف برود این حركت خطا بوده و داور بازی را متوقف میكند.

شماره بازیكنان به همراه اسم پُست و مدل صف آرایی در زمین:
1-لوز هد پراپ
2-هوكر
3-تاید هد پراپ
4-سكوندرو
5-سكوندرو
6-بلیند ساید فلانكر
7-اوپن ساید فلانكر
8-نامبر ایت
9-اسكرام هالف
10-فلای هالف
11-لفت وینگ
12-اینساید سنتر
13-اوتساید سنتر
14-رایت وینگ
15-فول بكنگاه به كمك داور و توجه به آن:

در زمان روی دادن خطا بازیكنان باید به كمك داور توجه نمایند زیرا باید 10 متر به عقب بروند و آنرا باید كمك داور قدم بگیرد و هرجا 10 متر را اعلام كرد بازیكنان باید همانجا باشند.
بازیكنانی كه 10 متر را رعایت نكرده باشند نمیتوانند در زمان شروع بازیه تیم حریف،به بازیكنان تیك حریف دست بزنند.
باید اینرا خاطر نشان شویم كه هر خطایی اسكرام ندارد و آنرا فلای هالف تیم تعیین كند اگر دوست داشته باشد میتواند درخواست به داور برای اسكرام دهد.
اسكرام اجباری زمانی رخ میدهد كه داور آنرا اجبار اعلام كند.
نوع مطلب :
برچسب ها : راگبی.راگبی ایران.توضیح كامل در مورد راگبی.همه چیز در مورد راگبی.چگونگی بازی راگبی.قوانین بازی راگبی.راگبی فیفتین.راگبی پانزده نفره.راگبی سون.راگبی هفت نفره، آموزش راگبی، آموزش ورزش راگبی، آموزش حرفه ای راگبی، آموزش مقدماتی راگبی، آموزش حرفه ای و مقدماتی راگبی، آموزش کامل بازی راگبی، آموزش جامع راگبی، آموزش جامع بازی راگبی، ویدئو آموزشی آموزش کامل بازی راگبی، آموزش Rugby،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 28 شهریور 1390
پنجشنبه 16 شهریور 1396 08:52 ق.ظ
Appreciation to my father who told me on the topic of this website, this website is truly awesome.
دوشنبه 16 مرداد 1396 01:24 ق.ظ
It's going to be finish of mine day, but before end
I am reading this fantastic article to improve my experience.
دوشنبه 9 مرداد 1396 02:32 ب.ظ
Thanks for some other informative blog. The place else could
I am getting that type of info written in such an ideal way?
I've a project that I'm just now running on, and I've been at the
look out for such info.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 12:24 ق.ظ
Very good information. Lucky me I discovered your blog by accident
(stumbleupon). I have saved it for later!
پنجشنبه 31 فروردین 1396 11:07 ب.ظ
Generally I do not read article on blogs, but I wish to say that this
write-up very forced me to try and do so! Your
writing style has been surprised me. Thank you, very great article.
سه شنبه 29 فروردین 1396 06:24 ب.ظ
Hey! I know this is somewhat off topic but I was wondering if you knew where
I could find a captcha plugin for my comment form?
I'm using the same blog platform as yours and I'm having difficulty finding one?
Thanks a lot!
پنجشنبه 24 فروردین 1396 04:37 ب.ظ
My developer is trying to persuade me to move to .net from PHP.
I have always disliked the idea because of the expenses.
But he's tryiong none the less. I've been using WordPress on various websites
for about a year and am concerned about switching to another
platform. I have heard fantastic things about blogengine.net.
Is there a way I can import all my wordpress posts into it?
Any kind of help would be greatly appreciated!
دوشنبه 21 فروردین 1396 06:46 ب.ظ
I am really happy to glance at this web site posts which includes
plenty of helpful facts, thanks for providing these kinds
of statistics.
دوشنبه 21 فروردین 1396 01:13 ب.ظ
Just desire to say your article is as astounding. The clearness in your post is just great and i could assume you are an expert on this
subject. Well with your permission allow me to grab your feed to keep updated with forthcoming
post. Thanks a million and please continue the enjoyable work.
دوشنبه 21 فروردین 1396 12:05 ق.ظ
My partner and I stumbled over here from a different web address and
thought I should check things out. I like what I see so i
am just following you. Look forward to exploring
your web page again.
یکشنبه 20 فروردین 1396 08:29 ب.ظ
Hi there, I enjoy reading all of your article. I wanted to write a little comment to support you.
دوشنبه 14 فروردین 1396 11:10 ق.ظ
I believe that is among the such a lot important info for me.

And i am glad studying your article. But should
commentary on few normal things, The web site style is
great, the articles is truly great : D. Just right task, cheers
چهارشنبه 2 مرداد 1392 01:21 ق.ظ
excellent
پنجشنبه 31 شهریور 1390 02:07 ق.ظ
hi, kazen
tanks a lot vahab
not bad

but more then that write about the rugby game

see you later man

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
کلیه حقوق این وبلاگ برای باشگاه راگبی ملوان سپید بندر انزلی محفوظ است